Kaza, Sinop-Boyabat karayonunun 15. kilometresinde meydana geldi. Sürücüleri öğrenemeyen bir otomobil ile sağlık personellerinin bulunduğu hafif ticari araç çarpıştı.
Çarpışmanın etkisiyle hafif ticari araçta yangın çıktı.
Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye AFAD, itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, araçta çıkan yangını söndürdü.
Kazada, hafif ticari aracın içinde bulunan E.Ç.’nin yanı sıra aynı araçta bulunan Gerze Devlet Hastanesi’nde görevli doktor Sena Sakin ve Mehmet Turan Yazlar ile otomobilde bulunan R.T. hayatını kaybetti.
Yaralılara Erfelek Devlet Hastanesi’nde görevli doktor Beyza Nur Çetin ile otomobil sürücüsü ise ilk müdahale olay yerinde yapıldıktan sonra Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
![DOKTOR SENA SAKİN](https://haberve.com/wp-content/uploads/2024/06/Sinopta-Otomobil-Ile-Hafif-Ticari-Arac-Carpisti-3-Olu-3-Yarali2.webp)
![](https://haberve.com/wp-content/uploads/2024/06/Sinopta-Otomobil-Ile-Hafif-Ticari-Arac-Carpisti-3-Olu-3-Yarali1.webp)