Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’dan 35 Hasta Köpeği Ankara’ya Getiren Buket Özgünlü Boyacı Tutuklandı

Şanlıurfa’da kuduz karantinası ilan

Şanlıurfa’da kuduz karantinası ilan edilen bölgedeki 35 hasta köpeği Ankara’ya getiren ve gözaltına alınan 2 kişiden biri olan Buket Özgünlü Boyacı tutuklandı. Diğer şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sosyal medyada Buket Özgünlü Boyacı isimli kadın, Şanlıurfa’da bir bölgedeki kuduz karantinasından 35 köpek kaçırıp Ankara’ya götürdüğünü söyledi. Bu durum üzerine Ankara Valiliği harekete geçti. Tespit edilen hayvanlar, karantinaya alındı. Hayvanları kente getiren 2 kişi gözaltına alınırken işlemlerinin ardından Buket Özgünlü Boyacı tutuklandı.

ANKARA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği, hastalık taşıyan köpeklerin kente getirildiğine dair iddiaların ihbar kabul ederek ilgili tüm birimlerin teyakkuza geçirildiğini açıklamıştı. Açıklamada Söz konusu hayvanları İlimize yönlendiren ve getiren kişiler yakalanarak Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda gözaltına alınmış ve haklarında yasal işlemlere başlanılmıştır.” denildi.

TUTUKLANDI

Ankara Valiliği’nden yapılan son açıklamada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen Buket Özgünlü Boyacı tutuklandığı, Muhammed Savaş Demir’in ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.