Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yaptığı Görüşmeyi Aktardı!

Özgür Özel, CHP’nin eski

Özgür Özel, CHP’nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile dün Ahlatlıbel’de görüşme gerçekleştirdi. Özel, Kılıçdaroğlu ile, 31 Mart’taki seçimleri ve Erdoğan’la görüşmesini nasıl değerlendirildiği soruldu.

Özgür Özel ve Mansur Yavaş, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesinde Gezsi Parkı Davası tutuklularının gündeme gelip gelmediği ve atılacak olum bir adım konusunda umutlu olup olmadığı sorulan Özgür Özel, ”Bu konuda en yoğun beklenti, iş adamlarından tutun Türkiye’nin ekonomisi iyiye gitsin isteyen herkesin beklentisidir. Gezi Davası, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararı ve Anayasa Mahkemesi kararı ayrı ayrı uygulamadığı için Türkiye’de hukukun üstünlüğünü olmadığını, hukuki öngörebilirlik olmadığını, insanların önünü görmediğini böyle bir ülkeye yatırım yapılmayacağını, kredi verilmeyeceğini, verilen kredinin riskinin yüksek olduğunu ve doğrudan ekonomiye dahi olumsuz etkisi olan bir durum olduğunu bir kere bu yönüyle hatırlatalım. Yargı talimatı kendi vicdanından alsın. Yeniden yargıla ma? yargılamanın yenilenmesi mi? En doğrusunu hukukçular bilir ama bu bir yol bulunsun, Türkiye bu cendereden kurtulsun”

Özgür Özel açıklamasında; ”Genel Başkanımızla hem çok faydalı hem de bugüne kadar en rahat ve en keyifli yemeğimizi yedik. İki taraf da kazanan tarafta sonuçta. CHP kazanınca mevcut genel başkanı da bir önceki genel başkanı da keyifleniyor. Çok keyifli bir sohbet oldu. Hem Sayın Meclis Başkanı ile hem de Sayın Cumhurbaşkanı ile yaptığım görüşmeyle ilgili kendisine bilgi verdim. Detayların önemli bir kısmını paylaştım, kendisinin görüşlerini aldım. O Twitter meselesiyle ilgili ben onu hiç üstüme almamıştım almamakla doğru yapmışım. Sayın Genel Başkanı telefonla aradığımda görüşmeyle ilgili zaten bunu önerilerde bulundu. ‘Şu söylenebilir, şunu söylerse bunu hatırlatmayı unutmazsak iyi olur’ dediğine göre, görüşmeyi yanlış bulmuyor. Yoksa ‘Benim söyleyecek bir sözüm yok ne gidiyorsunuz? derdi. Genel Başkanlar her tweeti üstüne almazlar. İkincisi, dün de kendisiyle yaptığım görüşmelerin değerlendirmesinde kendisinin son derece yapıcı, son derece katkı verici, geleceğe dönük, ışık tutucu bir yaklaşımı vardı. O yüzden böyle bir sorun alanımız yok. Bundan sonra partiyle ilgili, partinin geleceğiyle ilgili partinin iktidara gelmesi ile ilgili umutlarımız var. Çok defa yemek yedik, bu kadar keyifli bir yemek yememiştik.”

 

MANSUR YAVAŞ, ERDOĞAN’LA GÖRÜŞECEK Mİ?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, Özel ile Erdoğan görüşmesi belirtilerek ”Bu görüşmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizin Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmeniz gerçekleşecek mi? şeklinde gelen soruya cevap verdi;

”Kamuoyu gibi ben olumlu buluyorum. Genel Başkanımızın yaptığı konuşmada belediyelerimizin sorunları da Cumhurbaşkanımıza anlatıldı. Önümüzdeki günlerde bizim de bakanlıklarla ilgili bazı bekleyen yazılarımız var. Onlarla ilgili eğer görüşmenin sonucu olum olursa biz de olumlu sonuç bekliyoruz. Olumlu sonuçlanmazsa ondan sonra tekrar bir randevu istemeyi düşünebilirim. Görüşmenin sonucu inşallah olumlu olur iki taraftan da diye bekliyorum eğer hükümet kanadından olumlu bir yaklaşım olursa zaten problemlerimiz çözülecek o zaman görüşmeye gerek kalmayacak.”