Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meral Akşener, Duygusal Konuşma İle Veda Ediyor!

İYİ Parti’de bugün 5. Olağanüstü Kurultayı yapılıyor. Tam 4 ismin başkanlık yarışı vereceği kurultayda Meral Akşener kürsüye çıkarak, ”Bugün emaneti devretme günü.. Bugün bu kürsüden son kez konuşuyorum.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'de bugün 5.

İYİ Parti’de bugün 5. olağanüstü kurultayda yeni genel başkan belli oluyor. İYİ Parti başkanlık yarışında Koray Aydın, Müsavat Dervişoğlu, Tolga Akalın ve Günay Kodaz yarışıyor. Partisine tekrardan aday olmayacağını belirten Meral Akşener, kürsüden son konuşmalarını yapıyor.

Meral Akşener’in satır başları şu şekilde;

”Bugün karşınıza bu kürsüden son kez konuşuyorum. Çünkü bugün emaneti devretme günü. Hayatımın 30 yılını farklı dönemlerde memleketimizin geleceği devletimizin güvenliği için siyaset sahnesinde çalışarak geçirdik. Beni motive eden tek bir şey vardı o da tüm eğitim hayatım boyunca beni parasız yatılı okutan milletimize ve her geçen gün tahrip edilen devletimize karşı veda borcumu ödemekti. Bu uğurda 30 yıl botunca bir kadın olarak zorluklarla iftiralarda tahditlere karşılaştım. Her devrin ahlaksızlıklarıyla mücadele ettim. Zihnim de vicdanım da rahat oldu. Hiçbir zaman kişisel bir çıkarım olmadı. Hiçbir zaman utanacağım bir yaram olmadı. Hiçbir zaman vicdanımı susturabilecek bir güç olmadı. Yalan dolana hiç tahammülüm olmadı. Tehdide hiç eyvallahım olmadı. Toz zerresi kadar korkum da olmadı.”

”KARARLARIMIN ARKASINDA DURDUM”

”Millerin hakkı için karşısında durduklarımın parmak sallayan elleri beni yıldırmadı cazip teklifleri kbeni susduramadı makam vaatleri beni durduramadı tutuklanacaksın tehditleri umrumda bile olmadı. Verdiğim tüm kararların hep arkasında durdum bugün de durmaya devam ediyorum. 28 Şubat’ta ölümle tehdit edilmeme rağmen vesayetçilere karşı tutum aldım. 2010 yılında herkes yetmez ama evet diye diye ortalıkta gezinirken iktidarın en tepsi dahil olmak üzere önde gelenlerine bizzat gittim söyledim yapmayın bu garabet sizi de vuracak dedim maalesef ki milletimiz devletini sokaktan köprüden toplamak zorunda kaldı ve haklı çıktım. 2018’de 2019’da 2020’de ve 2023 yılında da milletle inatlaşılmaz diyerek hem iktidar hem ana muhalefeti uyardım. Herkes sustuğunda bile milletin sesini haykıran oldum. Şahsıma her türlü hakareti küfrü edenler iftiraya sarılanlar bugün benimle aynı şeyleri söylemeye başladılar. Bazıları kısık sesle de olsa haklıymış bile diyenler var. Ne diyeyim sabah şerifleriniz hayır olsun.”

”BEDEL ÖDEME SIRASINDA EN ÖNDE DURUYORUM”

”Gelelim bugüne yani 2024’e.. Yetkili kurullarımızın kararı doğrultusunda 31 Mart seçimlerinde hür girdik. İYİ Parti kavgalara korkulara mahkum edilen milletimize yeni bir seçenek kurmak için kurmuştuk. Ben de bugüne kadar hem kendimin hem de partimizin aldığı tüm kararların arkasında durduğum gibi bu kararın da arkasında durdum. Ne kadar zorlu bir yola çıktığımızın farkındayım. Karalamalarla üzerimize gelineceğinin farkındayım. Satın alınmışlara karşı yürekten inanmışların mücadelesini yürüttüğümüzün farkındayım. Bedel ödeme sırasında da en önde karşınızda duruyorum.”

”BEDEL ÖDEMEYİ BİLDİM”

”Gerektiğinde bedel ödemeyibildim. Bundan dolayı asla pişman olmadım, bugün de pişman değilim. Bugün üzerime düşen her şeyi yapmış olmanın huzuruyla son kez karşınızdayım. Hiçbir hesaba pazarlığa girmeden milletin sesini duyurmuş olmanın mutluluğu ile son kez karşınızdayım. Duruşumuzu pazarlık masalarına meze ettirmemiş olmanın gururuyla son kez karşınızdayım. İYİ Parti’yi kurduğumuz ilk günkü gibi bir an bile pes etmeden mücadele etmiş olmanın gönül rahatlığı ile karşınızdayım. Allah herkese böyle veda etmeyi nasip eylesin. Bu günlere çiçek bahçelerinden değil mayın tarlalarından geçerek geldik.”

”YOLUNUZ BAHTINIZ AÇIK OLSUN”

”Kennedy’ninçok meşhur bir sözü vardır: ”Zaferin bin babası vardır, mağlubiyet yetimdir.” der. İşte ben o bin babanın kaçıştığı yerde o yetim mağlubiyeti öksüz bırakmadım. Haksız olduğumuz için değil başarısızlığı ben aldım artık başarıyı sizler yakalayacaksınız bedeli ben ödedim artık hesabı siz tutacaksınız. Kimimiz abla kardeşn diye geldiniz benden bir yuva istediniz ben de İYİ Parti’yi sizlere bir ev yuva yaptım. Yıkmak dağıtmak isteyenlere çökmek isteyenlere müsaade etmedim. Bugünden sonra artık bu evi siz kotuyacaksınız. Bu eve artık siz bakacaksınız. Yolunuz bahtınız açık olsun.”