Olay Kırıkkale Çalılıöz Mahallesi, Ahmet Ayık Caddesinde meydana geldi. İddiaya göre, evine gelen H.Ç. eşi F.C. ile İ.E.’yi birlikte yakaladı. Öfkelenen H.Ç. eline geçirdiği boru anahtarıyla eşi F.Ç.’yi, bıçakla da İ.E.’yi yaraladı.
İhbar üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi olay yerinde yaptıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırdı. Kadının durumunun iyi olduğu öğrenilirken, İ.E.’nin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
Gözaltına alınan H.Ç.’nin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.