Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İtalya’da Yakalanan Daltonlar Çetesinin Lideri Barış Boyun Kimdir? İşledikleri Suçlar!

İtalya’da yakalanan ve adını

İtalya’da yakalanan ve adını işlediği cinayetlerle duyuran Daltonlar Çetesi’nin elbaşı Barış Boyun’un geçmişi merak konusu oldu. İşte Barış Boyun’un hayatı…

İtalya ve Avrupa’daki organize suç örgütlerine operasyon düzenlendi. Operasyonda Daltonlar Çetesi olarak bilinen organize suç örgütünün elebaşı Barış Boyun’un da yer aldığı 19 kişi gözaltına alındı.

BARIŞ BOYUN KİMDİR?

Hakkında ‘Kırmızı Bülten’ ile araması bulunan Barış Boyun, 1984 doğumlu… Birlikte hareket ettiği Bilal Yaman’ın 2017 yılında tutuklanması üzerine içinde bulunduğu organize suç örgütünün lideri oldu.

ÖRGÜTÜN GELİR KAYNAĞI UYUŞTUCU TİCARETİ VE TAŞERON CİNAYET

Örgütün mali kaynağı silah kaçakçılığı, yasadışı bahis ve uyuşturucu ticareti olarak biliniyor. Ayrıca Balkanlardaki mafya oluşumlarına para karşılığı taşeronluk yapıp cinayetler işleyerek gelir kaynağı sağladığı belirtildi.

Sosyal medyada hesapları üzerinden propaganda yapan çete, Anadolu kasabalarından gelen gençleri suç örgütüne tetikçi olarak katıyor.

DALTONLAR ÇETESİNE YÖNELİK SUÇLAMALAR

 • 10 cinayetten sorumlu olan örgütün basında bilinen ilk cinayeti 21 Ekim 2021’de yaşandı. Kubilay Küçükaslan bir restoran çıkışı çete tarafından öldürüldü.
 • 16 Nisan 2022’de Kasımpaşaspor’un tribün lideri olan ve Emrah Ayverdi Çetesine de mensup olan Yüksel Usta Hüseyin Daltonlar Çetesinin motosikletli timi tarafından öldürüldü.
 • Sırbistan’da aktif olan büyük uyuşturucu çetesi Skaljari’nin yöneticilerinden olan Jovan Vukotiç, 8 Eylül 2022’de örgütün motosikletli timi tarafından öldürüldü.
 • İstanbul’da ünlü bir gece kulübünde çalışan Yasin Keskin, 22 Eylül 2022’de Barış Boyun’un tetikçileri tarafından gece kulübü önünde silahlı saldırı ile öldürüldü. Saldırı Halil Ay liderliğindeki Anucur Çetesine yönelikti.
 • Ferhat Mardin’in Çetesine mensup Halil Güzel adlı kişi 15 Ekim 2022’de Barış Boyun çetesi tarafından Bahçelievler’de öldürüldü.
 • Bir başka suç örgütü mensubu olan Murat Fırat Canlı adlı kişi 20 Kasım 2022’de Beyoğlu’nda öldürüldü.
 • 18 Ekim 2022’de Barış Boyun’un çetesine bağlı Edip Yalçın Gürcistan’da kökeni belli olmayan bir saldırı sonucu öldürüldü.
 • 19 Aralık 2022’de Anucur Çetesi, Daltonlar Çetesine silahlı saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda Daltonlar Çetesi mensubu Mehmet Emin Kalkan öldürüldü.
 • 24 Aralık 2022 Kağıthane’de Daltonlar Çetesi, Anucur Çetesine bağlı bir kafeye motosikletli timle saldırı gerçekleştirdi. Çatışmada olayla alakası olmayan Kur’an kursu hocası Ramazan Arslan çatışma arasında kalarak öldü.
 • 14 Ocak 2023’te Daltonlar Çetesi Haliç Köprüsü üzerinde Anucur Çetesi lideri Halil Ay’a silahlı saldırı düzenlediler. Halil Ay canlı kurtulurken Halil Ay’ın yanındaki Cumali Arslan hayatını kaybetti.
 • 2 Şubat 2023’te oto galerici Ferhat Yeşilkaya Şişli’de çete mensupları tarafından öldürüldü.
 • 23 Mayıs 2023’te Barış Boyun’un çetesine bağlı Emircan Yılmaz Abhazya’da kökeni belli olmayan bir saldırı sonucu öldürüldü.
 • 6 Ağustos 2023’te Fransa’da firari olan Halil Ay, saklandığı çiftlikte Daltonlar Çetesi mensubu Gülbey Dilsiz tarafından saldırıya uğradı. Saldırıda Halil Ay ve Gülbey Dilsiz öldürüldü.