Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Asgari Ücrete Ara Zam Mı Geliyor? Ara Zam Ne Kadar Gelecek?

Ankara kulislerine bomba iddia düştü. Doğalgaz ve elektrik gibi kamu zamlarının ertelendiğine dikkat çeken kaynaklar zamların kamuoyuna yansıtılması durumunda Eylül ayı gibi asgari ücrete bir ara zam gelebileceğini öne sürdü.

Ankara kulislerine bomba iddia

Küresel ekonomik krizin etkisi Türkiye’de de yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı gibi büyük sıkıntılara neden oluyor. İktidar kanadı ekonomik sıkıntıları gidermek adına arka arkaya hamleler yapmaya devam ediyor.

ARA ZAM EYLÜLDE YAPILABİLECEĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ

Ankara kulislerine düşen son iddia büyük ses getirdi. Hükümetin asgari ücrete ara zam yapılmasına sıcak baktığı ancak ekonomi yönetiminin tavrının olumsuz olduğuna dikkat çeken kaynaklar, doğal gaz ve elektrik gibi kamu zamlarının ertelendiğini, bu zamların Haziran ayında enflasyon açıklandıktan sonra yansıtılması halinde eylül ayı gibi asgari ücrete ara zam yapılabileceğini öne sürüyor.

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM NE KADAR GELİR?

Söz konusu iddiaların ardından asgari ücrete ne kadar ara zam gelebileceği merak konusu olmaya başladı. O konu da da 3 ya da 4 bin liralık bir artışın konuşulduğu ifade edildi.