Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Acun Ilıcalı’dan, Fenerbahçe Kogresinde Dikkat Çeken Açıklamalar!

Türk ünlü iş adamı ve televizyoncu olan Acun Ilıcalı, dün Fenerbahçe’de gerçekleşen olağanüstü genel kongre kurulunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türk ünlü iş adamı

Ünlü iş adamı ve televizyoncu olan Acun Ilıcalı, Fenerbahçe’nin olağanüstü genel kurul toplantısında başta Türk hakemleri olmak üzere gündeme dair birçok açıklamalarda bulundu.

Acun Ilıcalı’nın öne çıkan açıklamaları;

”TÜRK HAKEMLERİNE GÜVENMİYORUM”

”Türkiye Ligi’nin lkaderini bir hakemi ruh hali mi belirleyecek? Adam belki tatil hayali kuruyor! Ne düşünüyor bilmiyoruz. Eğer bu iki adam hakem arkadaş, eğer deseler, ”Kararımızın arkasındayız”  deseler sıkıntı yok. Ama ekrandan gördüğü pozisyonda bir hafta sonra penaltı değil diyorsa, burada art niyet, burada bir şeyler var, bir şey dönüyor derdim. Bu dakikadan itibaren Türk hakemlerine güvenmiyorum. Asalada güvenmem.”

ACUN ILICALI’NIN SATIR BAŞLARI

”Hepimiz için tarihi bir gün yaşıyoruz. Burada, bu kalabalığı toplayabilmek, böyle bir kalabalığın burada olmasu gurur verici bir tablo. Fenerbahçeli olduğum için bir kez daha gurur duyuyorum. Herkesin eline, ayağına sağlık. İyi ki varsınız. Ülkemizde biliyorsunuz, ciddi bir futbol kaosu yaşanıyor. Yurt dışında insanların futboldan eğlendiği, ülkemizde acı çektiğini görüyoruz. Biz neden acı çekiyoruz? Şu anda yaşadığımız ortamın nedeni ne? Ben uzun süre düşündükten sonra, ortamı da izledikten sonra, tek bir kelime söyleyeceğim, o kelime bu kaosun sebebi, adalet. Nasıl bir ülkede hakimler adaleti sağlıyorsa, spor dünyasında da hakemler adaleti sağlar. Aylardır söylediğim yabancı hakem, son bir ayda tescillendi. Adaletin olmadığı, hakemlerin de bu görevi yapabilecek durumda olmdıklarını bizlere gösterdiler.”

”TRABZONSPOR MAÇINDA HAKEMİMİZE SALDIRDILAR”

”Trabzonspor maçında, o gün provokotörler, sahaya atlayıp takımımıza vahşi saldırıyı yaptılar. Ama bunun öncesinde orada bir hakem olsa 60. dakikada maçı tatil edip, hak ettiğimiz güvenliğe ve o ortamda bulunmama hakkımızı bize sağlayabilirdi. Ordaki herkes olay olacağını biliyordu. Sahaya meşale atıldığı anda, hakem maşaleye dönüyor ve faulü görmüyor. Dumanlar çıkıyor ve faulü görmüyor, o sıra faul var hesapta, faulü uyduruyor. Sonra gol yiyoruz. Bir hakem futbolculşarın can güvenliğini bu kadar tehlikeye atabilirmi? Bir hakem, bir şekilde acaba koca bir takımı linç ettirme tehlikesiyle yaşatır mı? Son çıkan bir belge var. Hakem hocası ile hakemler konuşuyorlar. Galatasaray – antalyaspor maçında hakem hataları var. Bu olabilir, her maçta olabilir. Ama hakem hocasının izlemlerine baktığınız zaman, hakeme soruyor,” Sahada ne gördün de vermedin diyor? VAR’da ne gördün de penaltıyı vermedin diyor? ‘Hakem de cevap veriyor, ”Ben bişey görmedim ” diyor. Adam görmemiş, hemen VAR daki hakeme ” Sen ne gördün?” diye soruyor. Hakemin  cevabı ”Hangi ruh halindeydim bilmiyorum” diyor. Yani Türk futbolunun, Türk hakemliğinin geldiği noktayı anlıyorum.”

”ADALET ŞU ANDA TÜRKİYE’DE YOK”

”Adaletin olmadığı yerde kaos olur. Buradan herkese sesleniyorum. Futbolda adalet şu anda Türkiye’de yok. İsyanımız bu yüzden. Bugün burada olmamızın tek nedeni var, adaletin yok olması. Biz bu gücümüzle, futboldaki adaleti getireceğimize inanıyorum”