Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rafa Silva, “Quaresma Gibi Efsane Olmak İstiyorum”

Gelecek sezonun hazırlıklarına Slovenya

Gelecek sezonun hazırlıklarına Slovenya kampında devam eden Beşiktaş’ın yeni yıldızı Rafa Silva, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yıldız futbolcu Rafa Silva dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Yeni sezonun hazırlıklarını Slovenya’da sürdüren Süper Lig devi Beşiktaş’ın yeni transferi Rafa Silva, düzenlenenbasın toplantısında açıklamalarda bulundu. Portekizli yıldız efsanesi Ricardo Quaresma ile görüşmediğini belirten Rafa Silva, “Ben de Türkiye’de Quaresma gibi bir etki yaratmak ve anılmak istiyorum.” dedi.

Raha Silva’nın açıklamaları şu şekilde:

“TRANSFERİM ÇOK HIZLI VE KOLAY OLDU”

“Beşiktaş’a transferim çok hızlı ve çok kolay oldu. Kariyerime Avrupa’dan devam etmek istiyorum, Beşiktaş bildiğim bir kulüp. Bu yüzden konuştuk ve kısa sürede imzalar atıldı.”

“QUARESMA GİBİ OLMAK İSTERİM”

Ricardo Quaresma ile transferim öncesinde konuşmadım. Ancak onu iyi tanıyorum. Portekizli bir isim Türkiye’de böyle hatırlanması benim için de gurur verici. Bu durum yabancı oyuncuların Türkiye’de efsane olabileceğini gösteriyor. Ben de Türkiye’de Quaresma gibi bir etki yaratmak ve anılmak istiyorum”

“TEK HEDEFİM BEŞİKTAŞ’TA KUPALAR KAZANMAK”

“Tek isteğim Beşiktaş’ın başarılı olması ve kupalar kazanması. Beşiktaş’ın kupalar kazanması için her şeyi yapacağımı biliyorum. Hedefim takımla kaynaşmak ve beraber bir şeyler başarmak. İstatistikler zaten sonra gelir.”

“ORTADA OYNAMAYI SEVİYORUM”

“kariyerimde üç farklı pozisyonda oynadım ama ortada oynamayı daha çok seviyorum. Burada bir sıkıntı yok, takım nerede isterse oynarım. Van Bronchorst ile konuşuyoruz. Şu an hocamızın fikirlerini takıma adapte etmek için çabalıyoruz. Hocamızın nasıl güçlü ve iyi oynayan takım olma hedefi varsa biz ona göre oynayacağız”

“ADAPTASYONUM ÇOK İYİ”

“İlk kez başka bir ülkeye geldim ama adaptasyonum çok iyi. Herkes bana yardımcı oluyor. Benfica ve portekiz hep hayatımda olacak. Ancak şu an tek önemli olan konu Beşiktaş.”

“MİLLİ TAKIMI TERCİH ETMEDİM”

“Portekiz Milli Takımı’nda oynamamam konusundadaki karar biraz bana bağlı, benle alakalı olan bir durum. Avrupa Şampiyonası’nı ise çok fazla takip etmedim. o yüzden fazla yorum yapamam.”