Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okan Buruk’tan Transfer Açıklaması

Galatasaray’ın Avusturya kampında gerçekleştireceği

Galatasaray’ın Avusturya kampında gerçekleştireceği antrenman öncesinde Teknik Direktör Okan Buruk, transfer dönemi, Michy Batshuayi ve Barış Alper Yılmaz’ın milli takım performansına yönelik açıklamalarda bulundu.

Sezon öncesi hazırlıkları kapsamında Avusturya’da kampa giren Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk açıklamalarda bulundu. Buruk’un açıklamaları şöyle:

TRANSFER AÇIKLAMASI

“Transfer konusunda en az endişeli olması gereken Galatasaray taraftarı olmalı. En sabırlı olması gereken Galatasaray taraftarı. Çok çalışıyoruz transfer için. Transfer yapmak için hiçbir zaman transfer yapmadık. Galatasaray taraftarını erken değil, doğru transferle mutlu edeceğiz. İstediğimiz ve görüştüğümüz oyuncular var. 1-2 gün sonra da daha sonra da olabilir. Burada en doğru transfer sabırla birlikte olacak. Düşündüğümüz mevkiler var ama hiçbir eksiğimizde yok baktığımızda. Sağ bek ve orta saha transferi… Bunu hep söyledik, hep düşünüyoruz.”

MİCHY BATSHUAYİ İLE İLGİLİ SÖZLERİ

“Biz oyun formatı olarak tam 4-2-3-1 oynamıyoruz. Mertens zaten forvet özellikli bir 10 numara. Rakibi karşılarken her zaman ikili karşılıyoruz. Michy Batshuayi’yi bu sistem içerisinde önde 2’li olarak kullanacağız. Michy’nin avantajı tabi çok hızlı bir şekilde geldi ve takıma katıldı. Geçen sene de burada oynuyormuş gibi takıma çok hızlı adapte oldu. Takımı tanıyor, ligi tanıyor bu anlamda bizim için çok önemli bir transfer oldu.”

YABANCI SINIRI

“Her mevkiyle ilgili çalışmamız var. Ben hep mevkileri söylüyorum ama elimizde çok iyi oyuncularımız var. Uzun vadede takımı başarıya götürecek oyuncular bakıyoruz. Ülkemizde her şey çok hızlı  değişiyor. Yabancı sınırı 14+3’ten 14’e, bu sene 12’ye düştü. Çok hızlı bir düşüş bu. Yusuf Demir’i, Mathias Ross’u  21 yaş altı olarak aldık ama şu an yabancı olarak elimizde. Adapte olma sorunu oluyor. İstediğiniz gibi transfer yapamayacaksınız. Elinizdeki oyunculardan bazılarını göndermek zorundasınız. 12 yabancı sizi kısıtlıyor. 2 tane yabancı oyuncu almak istiyoruz, onun yanında Türk opsiyonlar da olursa bakacağız.”

İCARDİ VE ZİYECH’İN KAMPA KATILMASI

“Mauro İcardi fiziksel olarak iyi geldi. Bütün oyuncularımız için bu çok önemli. Burada onları yavaş yavaş özellikle son zamanlarda gelen İcardi ve Ziyech, onları biraz daha yavaş tempoyla birlikte takım seviyesine getireceğiz. İcardi için en önemli şey hazırlık kampını bizimle geçirecek. Son 2 sene bunları yaşayamamıştık.”

BARIŞ ALPER YILMAZ’IN PERFORMANSI

“Turnuvaya baktığımızda milli takım olarak 2 tane oyuncu ön plana çıktı. Barış Alper Yılmaz ve Ferdi Kadıoğlu ön plana çıktı. Barış Alper’i bu turnuvaya hazırlayan teknik adam olarak bu beni çok sevindirdi. 70 maç oynadı. Hem fiziksel hem mental olarak bu durumu yürütmek Barış’ın başarısı. Abdülkerim de Kerem de Kaan da çok fazla maç oynadılar. Milli takıma bu hizmetleri Galatasaray açısından gurur verici, diğer takımlar için de aynı şekilde. Barış Alper’in önü çok açık, tabi bizle beraber önü açık olsun.”