Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara Mitinginde Halka Sesleniyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Millet Bahçesi’ndeki ”Büyük Anakara Mitingi”nde halka sesleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Ankara Mitingi’nde şu konuşmaları kaydetti:

”Sözlerimin hemen başında dün Moskova’daki bir konser salonuna yçnelik gerçekleştirilen terör saldırısı dolayısıyla ülkem ve millerim adına Rusya hükümetine taziyelerimizi iletiyoruz. Masum sivilleri hedef alan bu menfur terör saldırısını şiddettele kınıyoruz. Terör kimden gelirse gelsin, faili kim olursa olsun kabul edilemez. Terörün kanlı yüzünü çok iyi bilen bir ülke olarak Rus halkının acısını milletçe devletçe paylaşıyoruz. İnsanlığın ortak düşmanı olan teröre karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.

Ramazn-ı Şerefinizi tebrik ediyorum. Rabbimden bizleri Ramazn’a ulaştırdığı gibi bayrama da ulaştırmasını niyaz ediyorum. Seçuklu’nun paylaşılamayan şehri, Osmanlı’nın emaneti, cumhuriyetin başkenti Ankara maşşallah bugün bir başka güzel. Sordum Ankara mitingimize katılım ne kadar? Ne dediler, 200 bin maşallah. Demek ki, 31 Mart’ta bu katılım Ankara’da her şeyi değiştirecek. Buna hazır mıyız? Buna var mıyız? Öncelikle Ankara’ya ve Ankaralı’lara 14-28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’na verdikleri samimi destek için teşekkür ediyorum. Milletvekilliğinde yüzde 47, cumhurbaşkanlığında yüzde 49’luk oy oaranlarıyla milli irade bayrağını başkentin burcuna bir kez daha diktiniz. Esasen bizim Ankara ile aramızdaki  gçnül bağına baktığınızda bu oranların çok daha ilerisinde olduğunu görüyoruz. İnşallah 31 Mart’ta Ankara ile aramızdaki muhabbetin derinliğine uygun bir sonuçla bunu telafi edeceğiz.

Başkentimize de böylesi yakışır. Ankara’nın milli mücadelenin ardından başkent olması öyle birilerinin iddia ettiği gibi tesadüf eseri değildir. Tarihinin her döneminde Ankara şehir kimliğini muhafaza etmiş bir yerdir. Ankara, bir bozkır kasabasıydı diyerek bu şehri küçümseyenler, onun gerisindeki parıltılı geçmişten habersizler. Devlet kuracak, organizasyon kabiliyetine ulaşan Ankara ahilerinin mücadelesi bile tek başına bu şehri tarihte seçkin bir yere taşımaya yeter. Ne diyor o güzel marşta; Ankara Ankara güzel Ankara, seni görmek ister her bahtı kara, senden yardım umar her düşen dara. Allah’ın izniyle Ankara kıyamete kadar mazlumların ümidi olmaya devam edecektir. Biz de bu dünya şehri Ankara’ya layık olmaya çalışıyoruz. Bu şehir sadece devletin merkezi sıfatıyla sahip olduğu kamu gücünden ibaret değil. Bunun yanında Ankara sanayisiyle, ticaretiyle, tarımıyla, kültür ve sanatıyla en çnemlisi insanıyla ülkemizin parlayan yıldızıdır. Bugün burada Başkent Millet Bahçesi’nde bir araya gelen sizler sadece Ankara’ya sadece ülkemize değil tüm dünyaya mesaj veriyorsunuz.