Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

CHP Lideri Özgür Özel’den Erken Seçimle Açıklaması: Erken Seçim Olacak Mı?

CHP Lideri Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından kesin net açıklamalarda bulundu. Erken seçim olup olmayacağı konusunda da açıklamalarda bulunan Özel, “Halk karar verecek, ben bir erken seçim çağrısı yapmıyorum” dedi.

ERKEN SEÇİM OLACAK MI?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Türkiye genelinde toplamda 17 milyondan fazla oy alarak yüzde 37,68 bir oy oranına ulaşıp seçimi, Türkiye genelinde AK Parti’den önde bitirdi. Toplamda 14 büyükşehir belediyesi, 21 il belediyesi, 337 ilçe belediyesi ve 48 belde belediyesi olmak üzere toplamda 420 belediye başkanlığı kazanmasının ardından akıllara “Erken seçim olacak mı?” sorusu geldi.

“ERKEN SEÇİM OLACAKSA BUNA HALK KARAR VERECEK”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Lideri Özgür Özel, “Erken seçim olacaksa buna yine halk karar verecek. Ben bir erken seçim çağrısı yapmıyorum. Erdoğan’ın telaşla ‘Dört yıl seçim yok’ demesi bahsettiğini kaygıdan. Çünkü güvensizlik oyu olarak görüyor. Ben fırsatçılık yapacak değilim. Her an yapılacak seçime hazırız.

Bana güvenip oy veren AK Parti ve MHP’li emekliler var. Onlar genel seçim olsaydı belki oy vermeyeceklerdi. Onlara şu teminatı verdim: Bu bir yerel seçim. ‘Yerel yönetici seçiyorsunuz ve iktidara yerelden denge kurun’ dedim. Ertesi gün ‘Gördünüz mü bak, hükümet değişmeli’ dersek o seçmeni kandırmış olurum. Dürüst davranmak lazım…

Bundan 10 ay önce altı parti yüzde 25 oy aldık. ‘Tek başına yüzde 38 benim oyum’ dersek bu kibir olur. Bu çağrımıza uyan Türkiye İttifakı’nın oyu içinde AK Partilisi de var, MHP’lisi de var, DEM’lisi de var,  Buradan bir fırsatçılık yapmayacağız ama önümüzdeki günlerde emekliler, atanmayan öğretmenler, emekli astsubaylar, staj mağdurları, çiftçiler ve öğrencilerle ilgili mitingler yapacağız. Sahadan çekilmeyeceğiz ve vatandaşın gerçek sorunlarıyla mücadele edeceğiz. Kimlik siyaseti, gerilim siyaseti kaybetti dün…” ifadelerini kullandı.

DİĞER VİDEOLAR