Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Tutuklanma Korkusu

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun,

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, olası tutuklanma korkusuyla sebebiyle Amerika Birleşik Devletleri’ne giderken Avrupa’da planlanan bir aktarmayı atlamayı düşündüğü belirtildi. İddiaya göre Netanyahu, tutuklanma kararı gereğince Avrupa ülkelerinin harekete geçmesinden endişeleniyor.

İsrail devlet yayın kuruluşu KAN, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun tutuklanma korkusu sebebiyle Amerika’ya giderken Avrupa’da mola vermekten kaçınmayı düşündüğünü bildirdi.

Bu kararın, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin kendisine yönelik çıkarmış olduğu tutuklama emirleri gereğince Avrupa ülkelerinin harekete geçebileceği ve bu durumun Netanyahu’nun seyahat planlarını zorlaştırabileceği endişesinden kaynaklanıyor.

NETANYAHU’YA TUTUKLAMA KARARI

Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısı, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant hakkında savaş suçu sebebiyle tutuklama emri çıkarılmasını talep etmişti.

Mahkeme, Binyamin Netanyahu’nun savaş suçları ve insanlığa karşı suçlarda cezai sorumluluk taşıdığına inanmak için makul gerekçeler olduğunu öne sürmüştü.