Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bedelli Askerlik Ücreti Belli Oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB),

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bedelli askerlik zammını duyurdu. “Bedelli askerlik tutarı 2024 yılının ikinci altı ayı için 217.871,04 olmuştur.” denildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nda, basın bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bedelli askerlik ücretiyle ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

“Hazine ve Maliye Bakanlığınca ‘Mali ve Sosyal Haklar” genelgesi yayınlanmış ve buna göre bedelli askerlik ücreti 2024 yılının ikinci altı ayı için 217.871,04 (iki yüz on yedi bin sekiz yüz yetmiş bir lira dört kuruş) olmuştur. 08 Temmuz 2024 tarihinden itibaren bedelli askerlik müracaat işlemleri başlamıştır. Sonuç olarak Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; ülkemizin savunma ve güvenliği için kendisine tevdi edilen tüm görevleri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da büyük bir azim ve kararlılıkla yerine getirmeye devam edecektir.”

BEDELLİ ASKERLİK ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

Başvuru şartlarını karşılayan yükümlüler ödemelerini, peşin olarak Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Defterdarlıklar veya Mal müdürlüklerine T.C Kimlik numarasını beyan ederek gerçekleştirebileceklerdir.